sâmbătă, 10 septembrie 2011

HC Zalau, victorie la 13 goluri impotriva Devei

In etapa a II-a a Ligii Nationale feminine de handbal, HC Zalau, echipa antrenata de Gheorghe Tadici a invins pe teren propriu pe CSM Cetate Deva, scor 30-17, dupa un meci foarte bun facut de elevele lui Gheorghe Tadici.

HC Zalau a inceput in forta prima repriza a meciului, iar dupa 14 minute scurse din prima repriza, zalauancele au condus pe Cetate Deva cu 10 goluri, scor 10-0,dupa un gol marcat de Molfea.Pana in minutul 25, CSM Cetate Deva a marcat 4 goluri, datorita defensivei Zalaului, dar mai ales paradelor portarului Mirela Nichita.La pauza, Zalau conducea pe Cetate Deva cu 12 goluri, scor 18-6.

La fel ca in prima repriza, Zalau a fost la conducere si in partea a doua a meciului, iar in minutul 49, echipa lui Gheorghe Tadici se desprinde la 17 goluri pe tabela de marcaj, scor 27-10, moment in care antrenorul principal al echipei din Deva, Sabin Daca cere time-out.In final, HC Zalau a invins pe Deva la 13 goluri diferenta, scor 30-17, dupa un meci foarte bun facut de portarul Mirela Nichita.

HC Zalau-CSM Cetate Deva 30-17 (18-6)

HC Zalau: Babeanu 8, Ciuciulete 8, Bese 5, Molfea 5, Turcas 4.
CSM Cetate Deva: Cartas 6, Bardac 4, Sovar 3, Toth 1, Stangu 1, Chitacu 1, Dascaliuc 1.

Partida dintre HC Zalau si CSM Cetate Deva a fost live-text pe sportulsalajean.ro