vineri, 16 decembrie 2011

Rusia va juca cu Brazilia sau Croatia pentru locul 5.Rusia-Angola 41-31!

Rusia, campioana Mondiala a ultimelor 3 editii, in 2005,2007 si 2009, a invins in aceasta seara pe Angola, dupa un meci destul de greu.Rusia va juca inca un meci la acest Mondial, cu Brazilia sau Croatia, pentru locul 5.

Prima parte a meciului a apartinut Angolei, care a reusit timp de 30 de minute sa conduca campioana Mondiala, Rusia.Angola a reusit sa conduca pe Rusia la pauza cu un singur gol, scor 18-17, dupa ce Angola a avut chiar si 2 goluri in fata Rusiei, scor.

Daca prima repriza a apartinut Angolei, Rusia a facut ravagii cu Angola in partea a doua a meciului.Cu Bliznova si Postnova intr-o zi buna, Rusia a avut o aparare de "netrecut", Angola a reusind sa inscrie in partea a doua a meciului doar 13 goluri.In final, Rusia a invins pe Angola, scor 41-31, si rusoaicele vor juca cu Brazilia sau Croatia pentru locul 5 la acest Campionat Mondial.

Angola-Rusia 31-41 (18-17)

Rusia: Shipilova Natalia 6, Postnova Liudmila 5, Emilia Turey 5, Irina Bliznova 5, Chernoivanenko Olga 4, Olga Levina 4, Ekaterina Davydenko 4, Khmyrova Tatiana 2, Muravyeva Nadezda 2, Ekaterina Andryushina 2, Uskova Iana 1, Anna Sen 1.