marți, 6 decembrie 2011

Treziti-va fetelor!! Romania-Japonia 28-28

Nationala Romaniei de handbal feminin a reusit un rezultat de egalitate cu reprezentativa Japoniei, dupa un meci foarte slab prestat de elevele lui Radu Voina.

Romania a facut o prima repriza destul de buna, reusind sa se desprina pe tabela de marcaj la 1-2 goluri fata de japoneze,la pauza, tricolorele au avut un avans de un gol, scor 13-12, asta dupa ce Japonia a condus Romania la sfarsitul reprizei.

Partea a doua a meciului a fost mult mai buna decat prima parte, Romania reusind sa se distanteze chiar si la 4 goluri, in minutul 44, scor 20-16, insa tricolorele lui Radu Voina s-au odihnit pe finalul meciului, iar japonezele ne-au surprins cu contraatacurile fulgeratoare, incheiate cu gol.In ultimele 10 secunde Romania a avut mingea, dar tricolorele au pierdu-to si japonezele au inscris un gol pe contraatac chiar in ultima secunda, iar Japonia a reusit sa egaleze Romania.Pentru elevele lui Voina urmeaza meciurile contra Braziliei si Frantei.